Om oss

FP er en fast organisert spareforening for ansatte i forsvaret. Vi tilbyr våre medlemmer sparing, utlån, forsikringer, betalingsformidling og andre finansielle tjenester til gode betingelser.

FP har ingen filialer, alt betjenes fra Svovelstikka 1 på Helsfyr i Oslo.
FP ble startet 15 januar 1960, og har i dag 23 ansatte som betjener ca. 30.000 medlemmer. Som medlemmer kan opptas personell i Forsvaret, i departementene samt ansatte i sentraladministrasjonen.

Representantskapet er FPs øverste organ. Det består av styrets medlemmer, representanter for de ansatte og et antall representanter oppnevnt av tjenestemannsorganisasjoner i Forsvaret.

Kapitaldekningen pr. 31.12.15 var 34,5 %. Myndighetens krav til norske banker er 15,5 % fra og med første juli 2016.


Her er vi

Tlf

21075700

Faks

21075725

Bankkontonr

9041.05.14450

Epost

fp@fp.no

Postadresse

Postboks 6481 Etterstad
0605, Oslo

Besøksadresse

Svovelstikka 1
0661, Oslo


Avdelinger

Ledelse

Adm.dirDidrik Coucherondco@fp.no

Drift

drift@fp.noAvdelingslederUnni Brennhaugenubp@fp.no

Forvaltning

forvaltning@fp.noAvdelingslederGro Sundvallgrt@fp.no

Marked & IT

fp@fp.noAvdelingslederTom-Ole Gundersentog@fp.no

If Skadeforsikring

if@fp.noAvdelingslederTurid Langsethturid.langseth@fp.no

SpareBank1

sparebank1@fp.noAvdelingslederKristin Vikskjoldkristin.vikskjold@fp.no


Styret

Egil Andre AasNOFStyreleder
Jens B. JahrenBFONestleder
Tom-Rune KlemetsenNTLStyremedlem
Knut RingenPEFOStyremedlem
Patricia FlakstadNOFStyremedlem
Tiril BergFPAnsattes representant
Svein-Erik BakkeBFOVaramedlem
Kim JohnsenNTLVaramedlem
Knut BremerthunKOLVaramedlem
Hilde SolheimBFOVaramedlem
Johan HovdePEFOVaramedlem
Therese AalborgFPAnsattes vararepresentant