Om oss

FP er en fast organisert spareforening for ansatte i forsvaret. Vi tilbyr våre medlemmer sparing, utlån, forsikringer, betalingsformidling og andre finansielle tjenester til gode betingelser.

FP har ingen filialer, alt betjenes fra Svovelstikka 1 på Helsfyr i Oslo.
FP ble startet 15 januar 1960, og har i dag 23 ansatte som betjener om lag 35.000 medlemmer. Som medlemmer kan opptas ansatte i Forsvaret, departementene og enkelte tilsyn og direktorater.
Representantskapet er FPs øverste organ. Det består av styrets medlemmer, representanter for de ansatte og et antall representanter oppnevnt av tjenestemannsorganisasjoner i Forsvaret.

FP er en spareforening og er ikke knyttet til Bankenes Sikringsfond og kommer ikke inn under innskuddsgarantiordningen.

Risikovektet kapitaldekning pr. 31.12.18 var 38,9%. Myndighetenes krav til norske banker er 16% fra og med første januar 2019. FPs egenkapitalandel var 29.1%

Klikk her for FPs vedtekter


Her er vi

Tlf

21075700

Faks

Bankkontonr

9041.05.14450

Epost

fp@fp.no

Postadresse

Postboks 6481 Etterstad
0605, Oslo

Besøksadresse

Svovelstikka 1
0661, Oslo


Avdelinger

Ledelse

Adm.dirDidrik Coucherondco@fp.no

Drift

drift@fp.noAvdelingslederUnni Brennhaugenubp@fp.no

Forvaltning

forvaltning@fp.noAvdelingslederMonica Øverby Hojemmoh@fp.no

Marked & IT

fp@fp.noAvdelingslederTom-Ole Gundersentog@fp.no

If Skadeforsikring

if@fp.noAvdelingslederTurid Langsethturid.langseth@fp.no

SpareBank1

sparebank1@fp.noAvdelingslederKristin Vikskjoldkristin.vikskjold@fp.no


Styret

Jens B. JahrenBFOStyreleder
Torbjørn BongoNOFNestleder
Tom-Rune KlemetsenNTLStyremedlem
Johan HovdePARAT FORSVARStyremedlem
Patricia FlakstadNOFStyremedlem
Therese AalborgFPAnsattes representant
Svein-Erik BakkeBFOVaramedlem
Berit JohnsenNTLVaramedlem
Magne Hovland KOLVaramedlem
Hilde SolheimBFOVaramedlem
Ellen Irene BelsomPARAT FORSVARVaramedlem
Bettina AltmannFPAnsattes vararepresentant